Welke roestvrij staal mag niet in zwembaden gebruikt worden?

Zwembadeigenaren zijn ervoor verantwoordelijk dat de zwembaden voldoen aan alle wettelijke verplichtingen. De onderzoeksplicht bij zwembaden staat in artikel 5.12 van de Regeling Bouwbesluit 2012. In dit artikel 5.12 is vastgelegd welke soorten roestvrij staal (RVS) niet resistent zijn tegen chloorlucht, alsmede de plaatsen in een overdekt zwembad waar deze RVS-soorten niet meer mogen voorkomen. De beschrijving hiervan komt overeen met wat hierover is opgenomen in de Nederlandse praktijkrichtlijn (NPR) 9200:2015 «Metalen ophangconstructies en bevestigingsmiddelen in zwembaden». Lees meer